آموزش ستاپ اپل واچ و سینک کردن آن با آیفون

اتصال اپل واچ به ایفون – ست كردن اپل واچ با گوشی

 

ستاپ اپل واچ با آیفون به صورت خودکار:

برای استفاده از اپل واچ باید آن را به یک آیفون متصل کرده و سینک کنید. بدین منظور آیفون شما باید مدل iPhone 5 یا جدیدتر بوده و دارای سیستم عامل iOS 9 و جدیدتر باشد. شما در آن واحد می‌توانید تنها یک اپل واچ را با آیفون خود سینک کنید.

پیش از شروع کار، بلوتوث آیفون خود را روشن کنید و مطمئن باشید که گوشی شما به اینترنت وصل است. اپل واچ را با نگه داشتن دکمه کناری روشن کنید و هر دو وسیله را نزدیک هم قرار دهید.

 1. اپلیکیشن Apple Watch را روی آیفون خود باز کنید. سپس زبان مورد نظر را روی اپل واچ انتخاب کنید. برای جستجو میان زبان‌ها می‌توانید از Digital Crown (پیچ دایره‌ای کنار اپل واچ) نیز استفاده کنید.
 2. بر روی Start Pairing هم در آیفون و هم در اپل واچ لمس کنید. انیمیشن Pairing نمایش داده خواهد شد.
 3. آیفون خود را بر روی اپل واچ نشانه روید. هاله‌ای از صفحه نمایش اپل واچ روی آیفون شما نمایش داده می‌شود که شما باید از طریق دوربین آیفون، اپل واچ خود را بر آن منطبق کنید. در پایان پیغام Your Apple Watch is Paired نمایش داده خواهد شد (اگر انیمیشن مربوطه را نمی‌بینید یا با دوربین آیفون‌تان مشکلی دارید روش دستی جفت کردن اپل واچ را امتحان کنید).
 4. سپس از روی آیفون گزینه Set Up as New Apple Watch و در مرحله بعد دستتان را انتخاب کنید. اپل واچ نسبت به اینکه در کدام دست شما بسته می‌شود حساس است. برای دست چپ گزینه Left و برای دست راست Right را انتخاب نمایید.
 5. برای استفاده از ویژگی‌هایی چون Digital Touch و Handoff لازم است با اکانت Apple ID خود Sign In کنید. ممکن است اگر روی آیفون خود Find My iPhone را روشن نکرده‌اید، از شما خواسته شود تا اینکار را بکنید.
 6. در آیفون‌تان، انتخاب کنید که آیا برای اپل واچ نیاز به ساخت پسورد دارید یا خیر. پسورد اپل واچ در هنگام استفاده از سرویس ApplePay (در ایران کاربرد ندارد) لازم است. همچنین برای فعال کردن مجدد اپل واچ، وقتیکه از آن برای مدتی استفاده نکرده باشید نیاز است.
 7. در مرحله بعد برای نصب برنامه‌ها روی اپل واچ لازم است گزینه Install All را لمس کنید. در نظر داشته باشید که تنها برنامه‌هایی که با اپل واچ سازگار باشند قابلیت نصب روی آن را دارند. زمان نصب برنامه‌ها و سینک شدن آنها به نسبت حجم اطلاعات موجود متفاوت است. در طول این مدت هر دو دستگاه را نزدیک هم قرار دهید و منتظر صدای آلارم اتمام این فرایند باشید. در این زمان اپل واچ شما آماده کار است.

ستاپ اپل واچ با آیفون به صورت دستی:

 1. پس از Start Pairing بر روی گزینه Pair Apple Watch Manually در آیفون لمس کنید.
 2. در اپل واچ، روی گزینه i لمس کنید. نام اپل واچ شما بصورت یک عدد ۵ رقمی نمایش داده میشود.
 3. در آیفون، اپل واچ با کد ۵ رقمی مرتبط را انتخاب کنید.
 4. یک کد ۶ رقمی روی اپل واچ نمایش داده خواهد شد. آن را روی آیفون خود وارد کنید. سپس به مرحله ۴ در دستورالعمل بالا بروید و ستاپ را ادامه دهید.

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *