شرایط و ضوابط خرید از فروشگاه دوزین کالا

شرایط و ضوابط استفاده از خدمات فروشگاه موبایل زرین

مشتری گرامی رضایت شما و مشتری مداری اولویت کار ماست .

لذا جهت استفاده بهتر از خدمات بهتر فروشگاه و رضایت کامل موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید

هر کاربری که در فروشگاه  موبایل زرین عضو می شود و اطلاعات خود را وارد می کند و اقدام به خرید می نمایید به منزله این می باشد که شرایط و ضوابط استفاده

از خدمات فروشگا موبایل زرین را مطالعه نموده و مورد تایید می باشد

الف – خلاصه مختصری درباره ما

فروشگاه  موبایل زرین از کادری مجرب و کارازموده و متخصص با هدف ارائه خدمات به شیوه های نوین تشکیل گردیده و از کارمندانی خبره و صادق ، منظم ، خوش اخلاق ،

متعهد به آیین اسلام و متعهد به مسئولیت محوله بهره می برد . 

ب – رعایت حریم شخصی 

هر شخص یا کاربری که در فروشگاه موبایل زرین ثبت نام می کند به عنوان مشتری فروشگاه شناخته می شود لذا در این خصوص اطلاعت ثبت شده مشتری در سایت

فقط برای مدیر فروشگاه قابل مشاهده می باشد و هیچ شخص دیگری به این اطلاعات دسترسی ندارد .

کلیه اصول و امورات ( فروشگاه موبایل زرین) منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد .

پ – شیوه های ارتباط فروشگاه با مشتری

فروشگاه  موبایل زرین فقط با شماره ها و ایمیلی که در قسمت تماس با ما   درج شده با مشتری ارتباط برقرار می کند در غیر این صورت اگر شخص یا اشخاصی با شماره یا ایمیل دیگری با هویت فروشگاه  موبایل زرین با شما تماس گرفتن و هرگونه درخواستی داشتند قبول نکنید چون فروشگاه موبایل زرین در قبال آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد . لذا خواهشمندیم مورد را از طریق شماره 02128429295 یا ایمیل zarrinit@yahoo.com به فروشگاه اطلاع دهید .

ت – تعهدات فروشگاه در قبال مشتری و سفارش ثبت شده

شیوه خرید در فروشگاه  موبایل زرین در قسمت راهنمای خرید کامل شرح داده شده و مشتری با مراجعه و مطالعه آن می تواند به آسانی خرید خود را ثبت نمایید

بعد از ثبت سفارش از جانب مشتری ، مدیریت سفارش را چک کرده و وارد مرحله پردازش و ارسال می گردد 

لذا محصولات جهت ارسال به دو دسته تقسیم می شوند

1 . محصولات بزرگ ( محصولاتی که با پست قابل حمل نیستن و باید حتمآ با پیک شخصی ارسال گردند ) 

2 . محصولات کوچک ( محصولاتی که با پست ارسال می گردند )

1 – الف . محصولات بزرگ با پیک شخصی ارسال می گردند و مشتری با دو روش می تواند پول را پرداخت کند( 1 . پرداخت آنلاین 2 . پرداخت حواله بانکی ) بعد از ثبت سفارش با پرداخت آنلاین محصول مورد نظر تست شده به پیک تحویل داده می شود و زمانی که به مقصد می رسد مشتری موظف است محصول را از نظر شکل ظاهری و بدنه و کارکرد کاملآ چک و تست کند .

بعد از اینکه محصول از نظر سلامت مشکلی نداشت محصول را تحویل می گیرد .

تذکر : در صورتی که محصول مشکل داشته باشد نباید تحویل بگیرد در صورتیکه محصول مشکل داشته باشد و مشتری آن را تحویل بگیرد فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد .

1 – ب . برای محصولات بزرگ که با پرداخت درب محل خریداری می شوند مشتری در مرحله اول هزینه ارسال را واریز می کند و به فروشگاه اطلاع می دهد و  محصول مورد نظر تست شده تحویل پیک داده می شود و زمانی که به مقصد می رسد مشتری موظف است محصول را از نظر شکل ظاهری و بدنه و کارکرد کاملآ چک و تست کند .

بعد از اینکه محصول از نظر سلامت مشکلی نداشت محصول را تحویل می گیرد . و مبلغ باقیمانده را طبق فاکتور به پیک پرداخت می کند . 

تذکر : در صورتی که محصول مشکل داشته باشد نباید تحویل بگیرد در صورتیکه محصول مشکل داشته باشد و مشتری آن را تحویل بگیرد فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد .

2 . محصولات کوچک از طریق پست ارسال می شود و قبل از ارسال کامل تست شده و از لحاظ بدنه و کارکرد چک می شود بعد از این که محصول به مقصد رسید مشتری موظف می باشد آن را کاملآ تست کند و اگر مشکلی داشت تا 24 ساعت پس از تحویل آن را به فروشگاه از طریق شمارهای درج شده در فرم تماس با ما به فروشگاه اطلاع دهد تا عیب برطرف شود یا در صورت لزوم با هماهنگی فروشگاه تعویض شود .

3 . بدیهیست در حالت  “پرداخت در محل” ، فروش قطعی کالا انجام نشده و با وجود تعهد و تلاش جدی ما نسبت به ارسال کلیه سفارشات، در صورت وجود کسری کالا یا هر مشکلی که مانع ارسال کالا گردد،    سفارش توسط زرین ای تی لغو و به مشتری اطلاع رسانی میگردد.  اما در حالت “پرداخت آنلاین” فروش کالا قطعی میباشد لذا پیشنهاد میگردد در صورتیکه بهر دلیل نظیر کمبود کالا یا قیمت ویژه، قطعی شدن خریدتان برایتان اهمیت زیادی دارد ، حالت “پرداخت انلاین” را انتخاب و به صورت آنلاین پرداخت فرمایید.

ث – لغو سفارش 

زمانی که سفارش ثبت شده باشد و مبلغ واریز گردد مشتری نمیتواند از خرید خود منصرف شود و امکان بازگشت وجه وجود ندارد

 

ج -محصولات نات اکتیو

محصولات نات اکتیو به هیچ وجه توسط شرکت موبایل زرین گارانتی نمیشود و تمامی مسئولیت های خرید گوشی نات اکتیو بر عهده مشتری عزیز میباشد

گوشی های اکتیو تماما توسط شرکت گارانتی شده و تا 7 روز حق تعویض کالا را دارند

 

 

ج -محصولات نات اکتیو