مایکروسافت ماکروهای اکسل 4.0 را غیرفعال کرد

مایکروسافت شرکتی نیست که اجازه دهد تهدیدات امنیتی در نرم‌افزارهای آفیس وجود داشته باشد، به‌همین دلیل تصمیم گرفته ماکروها را که به‌عنوان دروازه‌ای بالقوه برای بدافزارها شناخته می‌شود، غیرفعال کند و در‌ نتیجه کاربران اکسل دیگر لازم نیست هنگام باز کردن فایل‌های خود نگران موارد امنیتی باشند.

به گزارش ویندوز سنترال، مایکروسافت به‌صراحت اعلام کرد که این تغییر از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده است.

به‌گفته‌ی مایکروسافت این تغییر اکنون به‌طور پیش‌فرض روی ماکروهای اکسل ۴٫۰ اعمال شده است. بر‌ اساس پست منتشرشده در وبلاگ این شرکت، مدیران می‌توانند از‌ طریق بخش کنترل سیاست‌های برنامه‌ی کاربردی مایکروسافت ۳۶۵، برای پیکربندی این تنظیم استفاده کنند.

همان‌طور که در توضیحات مایکروسافت ذکر شده است، مدیران می‌توانند با این پیش‌فرض تنظیمات موردنظر خود را مطابق نیازهای سازمانی تغییر دهند؛ اما با غیرفعال شدن ماکروها، مشکل بدافزارهای مرتبط با این ویژگی در اکسل رسماً از بین رفته است. ناگفته نماند که ارتقای امنیت یکی از ارکان اصلی آفیس است. بااین‌‌حال، اگر هنوز از مجموعه برنامه‌های آفیس مایکروسافت راضی نیستید، می‌توانید نگاهی به بهترین جایگزین‌های این مجموعه داشته باشید.

امنیت تنها نگرانی تیم توسعه‌دهنده‌ی اکسل نیست و ظاهراً قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار در‌ مرحله‌ی تکامل قرار دارد. به‌عنوان مثال، اخیراً اعلام شد که اکسل به کاربران اجازه خواهد داد تا لینک‌هایی را به توضیحات اضافه کنند. این ویژگی احتمالاً در نسخه‌ی آزمایشی ماه فوریه ۲۰۲۲ ارائه خواهد شد، هرچند امکان دارد زمان انتشار آن مجدداً تغییر کند.

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *