هواوی در حال توسعه‌ی پروژه‌ی ردیابی تماسی کووید 19 مخصوص خود است

پیش‌ازاین از  برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر دادیم. اپل و گوگل با همکاری یکدیگر API مربوط به ردیابی مبتلایان به کووید ۱۹ را روی پلتفرم‌های خود راه‌اندازی کردند؛ اما میلیون‌ها کاربر اندروید که به برنامه‌های سرویس گوگل‌پلی دسترسی ندارند، نمی‌توانند از این API بهره‌مند شوند و در این همکاری شرکت کنند.

طبق گزارش XDA-Dev، هواوی تصمیم گرفته است برای محافظت از سلامت کاربرانش، برنامه‌ی ردیابی تماسی مختص خود را روی به‌روزرسانی HMS Core (مشابه برنامه‌ی سرویس‌های گوگل‌پلی) ارائه کند.

HMS Core / Contact Shield / کانتکت شیلد

نسخه‌ی 4.1.0.301 برنامه‌ی HMS Core ویژگی جدید ای‌پی‌آی Contact Shield را دراختیار کاربران قرار خواهد داد. هواوی تأکید کرده است ازنظر حفاظت از حریم شخصی کاربران، در طراحی این برنامه در سطح مشابه نسخه‌ی گوگلی عمل کرده است. همچنین در گزارش سیاست‌های حریم شخصی برنامه چنین گفته شده است:

مقاله‌های مرتبط:

  • کاربران می‌توانند قابلیت Contact Shield را فعال یا غیرفعال کنند یا حتی انتخاب کنند آیا شناسه‌ها به‌صورت ناشناس به ابر داده ارسال شوند. همچنین، آنان می‌توانند امکان دریافت نتایج تشخیص را فعال یا غیرفعال کنند.
  • استفاده از شناسه‌های مخفی و ناشناس اطلاعات شخصی مثل موقعیت مکانی را در خود ذخیره نمی‌کند. علاوه‌براین، شناسه‌های جمع‌آوری‌شده در ابر داده‌ی هواوی فقط برای ۱۴ روز ذخیره خواهند شد و بعد از موعد مقرر به‌صورت خودکار از روی سرورها حذف می‌شوند.
  • اگر کاربری برنامه را از روی گوشی هوشمند خود حذف کند، تمام تاریخچه‌ی داده‌های ذخیره‌شده نیز پاک می‌شوند. البته کاربران می‌توانند به‌صورت دستی نیز داده‌های تاریخچه را پاک کنند.
  • تنها توسعه‌دهندگان دارای مجوز از دولت که هواوی نیز به‌شدت آن‌ها را ارزیابی کرده‌اند، می‌توانند از مجموع ای‌پی‌آی‌های Contact Shield برای توسعه‌ی برنامه استفاده کنند.
  • هواوی موافقت‌نامه‌ی خدماتی اضافه‌ای امضا خواهد کرد که حفاظت از حریم شخصی کاربران را تضمین می‌کند.

هنوز هواوی برنامه‌ی خود را رسما رونمایی نکرده است که ازطریق Bluetooth LE کار می‌کند و از آن مهم‌تر هنوز مشخص نیست آیا این برنامه با نسخه‌های موجود روی دستگاه‌های اپل و گوگل سازگاری دارد یا خیر.

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *