کارهایی که باید قبل از فروش آیفون خودتان، انجام دهید

اگر میخواهید آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود را بفروشید، دور بیندازید یا به فرد دیگری برای استفاده تحویل دهید، لازم است اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید اطلاعات شخصی شما کاملا از روی آن پاک شده‌اند و گوشی قابل استفاده برای فرد دیگر است.

پیش از فروش آیفون خود چه کنم؟ این پرسشی است که در این صفحه به آن می پردازیم. اینکه اساساً لازم است چه کارهایی پیش از فروش دستگاه مبتنی بر iOS خود کنید. این آموزش برای انواع iPhone ، iPad و iPod Touch کاربرد دارد.

نکته قابل توجه

پیش از واگذاری آیفون یا آیپد یا آیپاد تاچ خود باید تمام اطلاعات شخصی را که ممکن است بعدا مورد سوء استفاده و بهره برداری قرار بگیرند از روی دستگاه پاک کنید. هرگز و به هیچ وجه کانتکت‌ها، یادآورها، مستندات، Photo Stream و سایر داده‌های iCloud را به صورت دستی از روی دستگاه پاک نکنید! این کار منجر به پاک شدن کلیه داده‌های مذکور از سرورهای iCloud می‌شود و بنابر این شما دیگر به آن بکاپ‌ها دسترسی نخواهید داشت.

اقداماتی که باید انجام شود

  1. اگر اپل واچ با دستگاه شما جفت شده است، آن را جدا کنید.
  2. یک بکاپ از دستگاه خود بگیرید (در ویندوز و مک با iTunes ، در دستگاه با iCloud).
  3. در دستگاه خود وارد مسیر Setting>iCloud شوید و Sign out کنید (در iOS7 و قبلتر، گزینه Delete Account را بزنید).
  4. دوباره گزینه Sign Out را لمس کنید و در ادامه Delete from My iPhone را انتخاب کرده و پسورد آیکلاد را وارد نمایید.

  5. از مسیر Setting>General>Reset>Erase All Content and Setting تمام اطلاعات دستگاه خود را پاک کنید. اگر قبلا Find My iPhone را فعال کرده باشید، ممکن است پسورد آیکلاد از شما خواسته شود (هشدار: این اقدام کلیه محتویات دستگاه از قبیل شماره‌ها، عکس‌ها و غیره را پاک خواهد کرد و فقط در صورت داشتن بکاپ قادر به بازگرداندند آنها خواهید بود).

 

با این اقدامات دستگاه شما کاملا ایمن و قابل انتقال به غیر خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت انجام مراحل فوق دستگاه شما مانند روز نخست قفل شده و فقط با اتصال به اینترنت یا آیتونز و وارد کردن اپل آی دی قابل استفاده می‌شود.

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *